talk2cisco.cz > Kalendář akcí > Archiv akcí > Zabezpečení mobilních komunikací

Zabezpečení mobilních komunikací

Expo Club WebEx seminář

Termín
středa, 16.11.2011 1000 - 1100
Místo
WebEx

Registrace: zde

Přednášející: Jiří Tesař, Cisco Consulting Systems Engineer

Program:

V této přednášce se podíváme na to, jak lze zajistit bezpečný přístup do sítě z různých mobilních zařízení.

Pomocí Identity Services Engine (ISE) můžeme pracovat s identitou koncového zařízení na různých úrovních: jméno, certifikát, typ koncového zařízení, místo a čas přístupu, způsob autentizace,  atd. Na základě identity lze přesně definovat jaké zdroje konkrétnímu uživateli nebo koncovému zařízení zpřístupníme.

ISE může vyhodnotit zabezpečení koncové stanice např. na úrovni spuštěného personálního FW, instalovaného a aktualizovaného antiviru nebo antispamu, existence souborů, záznamů v registrech, apod. Pokud nejsou splněna definovaná bezpečnostní pravidla, může být koncová stanice nasměrována do karantény a teprve po odstranění nedostatků je automaticky zajištěn přístup k určeným zdrojům.

ISE můžeme nasadit jako efektivní nástroj pro poskytnutí dočasného přístupu do sítě LAN nebo WiFi (tzv. Guest Access) pomocí centralizovaného řídícího WWW portálu.

Na krátkém demu si ukážeme, co se skrýva za oponou - GUI konfigurace ISE pro rozpoznání typu mobilních zařízení při přístupu přes WiFi k interním zdrojům.